piątek, 26 marca 2010

W zakładce Galeria Praska prezentujemy wybór fotografii Łukasza Garlickiego i Jacka Jędrasika.
Autorzy, latem 2004 roku, spenetrowali liczne zakamarki warszawskiej Pragi i zatrzymali wycinki z życia lokalnej społeczności na czarno-białej kliszy.
Warto zatrzymać się na chwilę w jednym z ostatnich bastionów prawdziwego powietrza i kolorów tego miasta - gdzie jeszcze nie udało się do końca wedrzeć beton-szklano-stalowej rzeczywistości...
Zapraszamy do zwiedzania!

In the Galeria Praska tab we present a selection of photos shot by Łukasz Garlicki and Jacek Jędrasik.
In the summer of 2004 the authors penetrated numerous corners of the Warsaw's district of Praga and caught some precious pieces of the local people's life on the b&w film.
It's worth it to stop for a while at the last bastion of the authentic air and colors of this city - where the concrete-cristal-and-steel reality hasn't managed to break in yet...
Start sightseeing now!

5 komentarzy:

 1. świetna robota :) oby wiecej takich twórczych projektów!

  OdpowiedzUsuń
 2. see_saw@op.pl30 marca 2010 23:37

  zdjęcia robią wrażenie, oglądając je mam wrażenie jakbym się trochę cofnęła w czasie... i to nie tylko do 2004 roku - jeszcze wcześniej:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Genialne, jestem pod ogromnym wrażeniem, Praga pozostała niezmieniona, widać w niej historie Warszawy. Czarno-białe zdjęcia - świetny efekt.
  Panowie oby więcej takich projektów. (a zdjęcia mam ochotę sobie wydrukować i wstawić w antyramę ;))

  OdpowiedzUsuń
 4. widać, że to negatyw, bo na kilku zdjeciach chłopaki zapomnieli odwrócić lustrzane odbicie, jakim tenże się charakteryzuje :)

  ale zdjęcia fajne i klimatyczne, choć zachęcam do identyfikacji nie tylko z tą "uroczo obskurną" częścią miasta, żeby nie zrobił się tam sztuczny skansen.

  pozdro

  OdpowiedzUsuń